DİJİTAL TOPUKLAR

Elif Doğan
İki kız kardeşin büyüğü olarak Mersin’de doğdu. Liseyi bitirdikten sonra üniversite için İstanbul’a, yüksek lisans için Amerika’ya göçtü. Yıllardır okuduğu ‘işletme’yi hiç sevmediğini, insana ‘değen’ bir alanda var olmak istediğini fark edince yerel, ulusal ve uluslararası sivil toplum örgütlerinde ‘kaynak geliştirme’ üzerine çalıştı.

Anne olduktan sonra Türkiye’ye dönüş yaptı ve tam zamanlı profesyonel hayatla arasına mesafe koydu. 2009 yılından bu yana BlogcuAnne.com adresinde annelik, ebeveynlik ve kadınlık halleri üzerine yazılar yazıyor. Dijital Topuklar’ın iki kurucu ortağından biri ve StoryTel’de yayınlanan Feminist Eksen adlı bir podcast serisinin yaratıcısı olan Doğan, 2013’te çıkan ilk kitabı “Annelik Her Zaman Tozpembe Değil”in ardından, eşi ve üç çocuğuyla paylaştığı evinde “Meğer Ben Feministmişim” adlı ikinci kitabını bitirebileceği “kendine ait bir oda”sını aramaya devam ediyor.

Perihan Çıragöz
Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi işletme yüksek lisansının ardından anne olmasıyla birlikte tekstil sektöründeki çalışma hayatına veda etti ve başka uykusuz anneler ile birlikte 2011 yılında UykusuzAnneler.com’u kurdu. 2016’da Elif’le birlikte ortaya çıkardıkları Dijital Topuklar’ı büyütürken, bir yandan da Uykusuz Anneler Kulübü’nü, anneleri ve kadınları ilgilendiren her konuda faydalı, eğlenceli ve empatik içerik üreten bir platform olarak yönetmeye devam ediyor.

2015’te hayatına giren yogayı derinleştirmek üzerine eğitmenlik eğitimini de alarak yogacı(!) oldu. 2019’da kendi iyileşme yolculuğunu paylaşmak amacıyla başlattığı #kendiniyileştirenler etiketi altındaki içeriklerini, YouTube kanalı ve www.kendiniiyilestirenler.com web sitesinde üretmeye ve alanında yetkin uzmanlarla #iyileştirenatölyeler düzenlemeye devam ediyor.

back to top